صفحه نخست شرايط استخدام ثبت نام پيگيري و رويت مشخصات يادآوري كد رهگيري سوالات متداول ارتباط با ما

بسمه تعالی
آگهی دعوت به همکاری شرکت پتروشیمی بوشهر

با استعانت از خداوند متعال، شرکت پتروشیمی بوشهر در نظر دارد نیروی انسانی مورد نیاز خود را برای زمان بهره برداری فاز 2، از بین متقاضیان واجد شرایط در مقاطع تحصیلی دیپلم، کاردانی و کارشناسی طبق شرایط در نظر گرفته شده (آزمون کتبی- مصاحبه علمی تخصصی و معاینات پزشکی)، به شرح جدول ذیل و با انعقاد قرارداد مدت معین، مطابق قوانین کار و تامین اجتماعی و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جذب نماید.

الف) جدول نیازها و شرایط احراز
ردیف مقطع تحصیلی رشته تحصیلی جنسیت
1 کارشناسی مهندسی شیمی کلیه گرایش ها بجز صنایع غذایی، معدنی و تکنولوژی صنایع شیمیایی آقا
2 کاردانی شیمی کلیه گرایش ها آقا
3 دیپلم ریاضی فیزیک و علوم تجربی و رشته های فنی هنرستان و کارودانش (برق، مکانیک و...) آقا
تبصره: با وجود نیاز شرکت به مدرک کارشناسی برای ردیف 1، دارندگان مدرک کارشناسی ارشد که مدرک کارشناسی رشته های مورد نظر را داشته باشند نیز می توانند در آزمون شرکت نمایند.

ب) شرایط عمومی داوطلبان
1- تابعیت جمهوری‌اسلامی‌ ایران؛
2- متدین به دین مبین اسلام و سایر ادیان مطابق با قانون اساسی کشور؛
3- داشتن کارت پایان‌خدمت نظام وظیفۀ عمومی و یا معافیت دائم قانونی برای آقایان (پذیرش معافیت پزشکی منوط به تایید پزشک طب کار می باشد)؛
تبصره1: برای متقاضیان مرد که خدمت سربازی را انجام داده اند، تاریخ اتمام سربازی درج شده بر روی کارت، معیار مقایسه با تاریخ 1400/11/30 خواهد بود.
تبصره2: متقاضیان مرد دارای کسر خدمت سربازی می بایست هنگام ورود اطلاعات مدت خدمت سربازی را بدون در نظر گرفتن هرگونه کسر خدمت درج نمایند.
4- حداکثر سن برای دارندگان مدرک دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب 26،24، 28 ،30 سال تا تاریخ 1400/10/27می باشد؛
تبصره1: مدت سابقه کار قبلی مرتبط با شغل، با ارائه گواهی معتبر از محل خدمت قبلی و گواهی پرداخت حق بیمه مربوطه تا سقف پنج سال به حداکثر سن اعلام شده اضافه خواهد شد. (شرکت در خصوص لحاظ سابقه قبلی پذیرفته شدگان تعهدی ندارد).
تبصره2: مدت زمان (حداکثر 24 ماه) خدمت نظام وظیفه داوطلبان مرد به حداکثر سن آنان افزوده می شود.
5- عدم اشتهار به فساد و نداشتن محکومیت کیفری؛
6- برخورداری از صلاحیت و تخصص و شرایط تعیین شده برای انجام شغل مورد نظر؛
7- نداشتن تعهد خدمت به سایر سازمان‌های دولتی و خصوصی؛
8- عدم اعتیاد به استعمال مواد مخدر و الکل؛
9- داشتن سلامت جسمی و روحی متناسب با شغل؛
10- پذیرش کلیه شرایط‌کاری اعم از اوقات‌کاری، محیط‌کار، سختی و پیچیدگی‌کار و مسئولیت‌کار از طرف متقاضی؛
11- تعهد محضری و ارائه سفته مبنی بر 5 سال خدمت در شرکت؛

ج ) شرایط اختصاصی متقاضیان جذب و استخدام
1- مدرک تحصیلی افرادی برای شرکت در آزمون قابل قبول خواهد بود که در مقاطع تحصیلی دانشگاهی از طریق آزمون های سراسری موفق به ورود به مراکز آموزش عالی برای دریافت مدرک رسمی شده باشند و مدارک یاد شده، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری قرار گرفته باشد.
تبصره 1: داوطلبان استخدام بایستی با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده در آزمون و یا مصاحبه‌های استخدامی مطابق مندرجات جدول الف شرکت نمایند، بدیهی است در صورتی که در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود، فرد دارای مدرک تحصیلی بالاتر با تاریخ اخذ قبل از آزمون بوده، و یا در زمان مصاحبه دانشجو بوده و یا به هر نحو دیگری از مدارک تحصیلی قبل از استخدام بهره برده باشد، به عنوان کِتمان حقیقت یا کِتمان مدرک قلمداد و در هر مرحله از استخدام و یا بعد از آن مطابق ضوابط و آیین نامه‌ انضباط کار برخورد خواهد شد.
تبصره 2: اولویت جذب واجدین شرایط در مقطع تحصیلی دیپلم با بومی شهرستان های بندر عسلویه، جم، بندر کنگان و بندر دیر، باشد. (یعنی محل تولد و یا صدور شناسنامه ،محل اخذ دیپلم در این شهرستان ها باشد و یا 10 سال در این شهرستان ها ساکن بوده باشند). تعهد سکونت سایر متقاضیان بومی در این شهرستان ها در صورت پذیرفته شدن الزامی است.
تبصره 3: در مقطع تحصیلی کاردانی، جذب از بین متقاضیان واجد شرایط بومی به شرح تعریف ذیل صورت می پذیرد و در مقطع کارشناسی، 50 % جذب پذیرفته شدگان از بین متقاضیان واجد شرایط بومی و در صورت فقدان نیروی واجد شرایط مورد نیاز در هر مقطع تحصیلی بین متقاضیان بومی، از پذیرفته شدگان سایر مناطق جغرافیایی که امتیاز بالاتری کسب نموده باشند دعوت به عمل خواهد آمد.
تبصره 4: ملاک مقایسه تاریخ فراغت از تحصیل تاریخ 30 بهمن 1400 می باشد

تعریف بومی:
به متقاضیانی بومی اطلاق می شود که یکی از شرایط ذیل را دارا باشند:
* متقاضیانی که محل تولد و یا صدور شناسنامه آنان، شهرهای استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان باشد.
* دارنده مدرک تحصیلی دیپلم از شهرهای استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان باشد.
* متقاضیانی که مدت ده سال در یکی از شهرهای استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان طبق تایید و گواهی کتبی مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس سکونت یا اشتغال داشته باشند.

2- حداقل معدل برای کلیه داوطلبان مقاطع تحصیلی مختلف 15 می باشد.
تبصره: دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی از دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شیراز، صنعتی اصفهان، اصفهان، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر الدین طوسی، فردوسی مشهد، تبریز، صنعتی سهند تبریز، چمران اهواز، خلیج فارس بوشهر و صنعت نفت آبادان دارای اولویت بوده و جهت فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، یک نمره تقلیل در حداقل معدل کل برای آنان منظور خواهد شد.
3- کلیه داوطلبانی که از طریق آزمون کتبی در قالب قرارداد مدت معین جذب شرکت می‌شوند بایستی ضمن شرکت در مصاحبه علمی- تخصصی موفق به کسب حدنصاب امتیازات لازم در مصاحبه گردند. مصاحبه علمی و تخصصی کارکنان مدت معین در بدو استخدام مطابق با ضوابط شرکت و از بین تمام گزینه‌های موجود برای یک سمت و توسط تیم مصاحبه صورت می-گیرد.
4- متقاضیان جذب در شرکت باید از لحاظ تندرستی واجد شرایط جسمانی لازم برای انجام کار مطابق سمت مورد نظر باشند. بدین منظور قبل از استخدام از کلیه داوطلبان، معاینات پزشکی توسط مراکز درمانی معتبر مورد تأیید شرکت و با هزینه شرکت به عمل خواهد آمد و استخدام داوطلب منوط به رضایتبخش بودن نتیجه معاینات پزشکی متناسب با سمت مربوطه خواهد بود.
تبصره: چنانچه در هر یک از مراحل استخدام و یا بعد از آن مشخص شود که داوطلب، مدارک خلاف واقع ارائه نموده است، ادامه فرآیند جذب وی متوقف و حتی پس از جذب در شركت نیز مطابق آیین نامه انضباط کار با ایشان برخورد انضباطی بعمل خواهد آمد.

د) امتیازات اجتماعی مطابق جدول ذیل می باشد:
ردیف نوع امتیاز تقلیل در شرط معدل در تمام مقطع افزایش امتیاز مکتسبه در آزمون کتبی
1 فرزندان شهدا، جانبازان، معلولین و بازنشستگان نیروهای مسلح 1 نمره 15 درصد
2 داوطلبان بومی استان بوشهر به جز شهرستان های عسلویه، جم، کنگان و دیر 1 نمره 10 درصد
3 داوطلبان بومی شهرستان های کنگان، جم و دیر 1 نمره 15 درصد
4 داوطلبان بومی شهرستان عسلویه 1 نمره 20 درصد
5 سابقه در پتروشیمی و صنایع مرتبط به ازاء هر سال سابقه خدمت مرتبط در صنعت 0.2 ( دو دهم ) نمره
حداکثر یک نمره
0
تبصره 1: متقاضیان در صورت داشتن شرایط جدول (د) به طور همزمان می توانند از یکی از امتیازات ردیف های 1 تا 4 به علاوه ردیف 5 استفاده نمایند.

تبصره 2: تقلیل معدل به واسطه دانشگاههای اعلام شده قابلیت جمع پذیری با تقلیل معدل برای ردیف های 1 تا 4 جدول فوق را ندارد.

تبصره 3: معدل کارشناسی ارشد پس کسر اولویت های ویژه می بایست بیش از 14 باشد.

ه) مدارک مورد نیاز
1- تکمیل فرم الکترونیکی تقاضای ثبت نام در سایت
2- اسکن و بارگزاری عکس 4*3 جدید
3- پرداخت الکترونیکی مبلغ 300.000 ریال بابت ثبت نام و شرکت در آزمون از طریق سامانه ثبت نام.
تذکر: لازم به ذکر است هزینه ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نخواهد داشت.

و) جدول زمان بندی
تاریخ شرح
27 دی ماه الی 10 بهمن ماه 1400 ثبت نام در سامانه الکترونیکی
18 بهمن ماه 1400 دریافت کارت ورود به جلسه
21 بهمن ماه 1400 برگزاری آزمون کتبی
سایر مراحل بعدی و تشریفات اداری در آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد.


ز) تذکرهای مهم:
1- داوطلبان گرامی می بایست برای آگاهی از تمام مراحل جذب و آزمون به سایت https://bupc.iran-azmoon.irمراجعه نمایند.
2- مسئولیت صحت ثبت اطلاعات در سایت اینترنتی به عهده خود شخص متقاضی می باشد و در هر مرحله از جذب چنان چه محرز گردد، داوطلب اطلاعات نادرست ثبت کرده است از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
3- به تقاضای ثبت نام اینترنتی متقاضیانی که پس از مهلت مقرر 1400/11/10 اقدام نمایند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
4- ثبت نام زمانی تکمیل می‌باشد که شماره رهگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام گردد.
5- افراد بر اساس بیشترین نمره آزمون کتبی و تا تکمیل ظرفیت مورد نیاز در هر مقطع جهت انجام سایر مراحل استخدامی دعوت خواهند شد.
6- جذب نیروی انسانی در شرکت بر اساس موفقیت متقاضیان در تمامی مراحل استخدامی (مشتمل بر آزمون کتبی- مصاحبه تخصصی و روان شناختی، معاینات پزشکی و داشتن شرایط جسمانی لازم برای انجام کار) خواهد بود و چنانچه متقاضیان در هر یک از مراحل فوق موفقیت لازم را کسب ننمایند، موضوع ادامه مراحل استخدامی آنان منتفی خواهد گردید.
7- حداقل معدل با اعمال کلیه امتیازات متقاضیان نبایستی از 13 کمتر باشد.
8- همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت ملی در روز برگزاری آزمون کتبی ضروری خواهد بود.
9- آزمون کتبی در تاریخ 21 بهمن 1400، در شهرستان های عسلویه، بوشهر، شیراز، اهواز و تهران برگزار خواهد گردید. ساعت و آدرس محل برگزاری آزمون در زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون، اعلام می‌گردد.
10- جذب نیروها صرفاً جهت بکارگیری در مجتمع شرکت واقع در منطقه عسلویه می‌باشد.

مواد آزمون
رشته تحصیلی مواد آزمون
مهندسی شیمی مکانیک سیالات- انتقال حرارت - ترمودینامیک- انتقال جرم و عملیات واحد- طراحی راکتورهای شیمیایی – کنترل – کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی
کاردانی شیمی سیالات – حرارت – ترمودینامیک و شیمی فیزیک – انتقال جرم و عملیات واحد – موازنه – شیمی آلی
عمومی کاردانی و کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- هوش- مبانی کامپیوتر- زبان انگلیسی
دیپلم زبان و ادبیات فارسی- هوش- مبانی کامپیوتر- زبان انگلیسی – ریاضی و آمار